Preskočiť na obsah

Prečo váš biznis potrebuje web stránku?

Odmietať digitálny svet v čase, keď ľudia trávia hodiny na internete za deň, oberá vaše podnikanie o množstvo príležitostí. Prečo váš biznis potrebuje web stránku? 

Zvýšite svoju dôveryhodnosť

Väčšina ľudí pred kúpou produktu alebo služby porovnáva firmy na internete. Pokiaľ nemáte svoju vlastnú webovú stránku, vaše šance na zisk objednávky sa zmenšujú. Vyniknúť nad konkurenciou, ktorá ponúka rovnaký tovar alebo služby ako vy, môžete vďaka solídnej webovej stránke, ktorá jasne prezentuje informácie potenciálnym záujemcom. Kvalitná webstránka zvyšuje dôveryhodnosť, že vaše podnikanie je legitímne. Webová stránka je ako váš obchodný zástupca, ktorý ukazuje váš biznis neustále, dokonca aj mimo vašej pracovnej doby.

Budete na očiach

Pokiaľ vás ľudia nájdu online priestore, začnú sa o vás zaujímať. Správne podané informácie ich presvedčia o vašej odbornosti, serióznosti či kvalite, a preto si budú chcieť objednať službu či tovar práve u vás. Hoci si webová stránka vyžaduje svoje náklady, pri kvalitnom webe, ktorý prinesie predaje, sa môžu investície vrátiť aj niekoľkonásobne.

Prezentujete svoje podnikanie

Bez webovej stránky prídete o veľkú časť svojich potenciálnych zákazníkov, pretože sa nebudú môcť dozvedieť nič o vás ani o ponukách vašej firmy. Vďaka webu môžu ľudia nájsť spoľahlivé informácie o vašom podnikaní. Webová stránka je platforma určená na prezentáciu a formovanie obrazu vašej firmy spôsobom, ktorý sociálne siete nedokážu poskytnúť. Predstavenie vašej značky potenciálnym zákazníkom je jednou z najdôležitejších vecí, ktoré musíte urobiť. Jasným stanovením toho, kto ste, čo zastupujete a za čím stojíte, zvyšuje vaše šance na to, že zákazníci dajú prednosť vám a nie konkurencii.

Máte obsah pod kontrolou

Keďže webová stránka bude vo vašom vlastníctve, máte plnú kontrolu nad jej obsahom. Môžete na ňu uploadovať čokoľvek, čo považujete za dôležité pre vašich zákazníkov.

Získate priestor na firemný blog

Súčasťou vášho webu môže byť aj blog, ktorý ponúka množstvo ďalších možností na podporenie vášho biznisu. Prečítajte si 7 dôvodov, prečo písať firemný blog.

Združíte všetky aktivity

Kde sa dajú spojiť informácie o vašom biznise, ukázať všetky sociálne siete, na ktorých ste aktívny, informovať o starostlivosti o produkty či zverejniť návod na použitie alebo reklamačný formulár? Webová stránka vám tento luxusný priestor poskytne.

Ušetríte si čas

Webová stránka vám môže ušetriť čas tým, že potenciálni zákazníci tam nájdu všetky informácie o vašich službách alebo produktoch. Nebudú vás tak zbytočne kontaktovať na sociálnych sieťach, telefonicky či emailom. Svoj čas tak môžete venovať aj iným aktivitám, než dokola odpovedať na rovnaké banálne otázky zákazníkov. 

Dostanete ďalšiu možnosť inzercie

Pre zvýšenie počtu potenciálnych zákazníkov a pre rast svojho biznisu je vhodné využiť reklamu vo vyhľadávačoch. Správnym cielením zvýšite návštevnosť webovej lokality a tým pádom predaje produktu či služby. Pre správne cielenie je potrebné vedieť odkiaľ ľudia v minulosti smerovali na vašu stránku. Čím dlhšie webová stránka existuje, tým viac takýchto údajov o návštevnosti máte k dispozícii. Z tohto dôvodu je dôležité spustiť svoj web včas, aj keď momentálne neplánujete inzerovať reklamy na svoj web vo vyhľadávačoch.

Sledujte nás na Instagrame a Facebooku!

Máte záujem o webovú stránku?

Ak ste práve zistli, že potrebujete web stránku alebo chcete redizajnovať tú súčasnú, kontaktujte nás telefonicky alebo emailom. Tešíme sa na spoluprácu!