Preskočiť na obsah

Krabica s vlastnou potlačou? Lacno v ľubovoľnom množstve

krabica-s-vlastnou-potlacou

Prekvapila vás na začiatku podnikania cena v rozpočte za vlastné škatule s logom? Takto sa lacno a rýchlo vyrába krabica s vlastnou potlačou. Svojpomocne.

Prečo mať obal s vlastným logom?

Svoju značku by ste mali prezentovať na všetkých dostupných miestach. A prečo vynechať tak dôležité miesto ako je samotný obal vášho výrobku? Ide o pridanú hodnotu, ktorá ukáže zákazníkom, že vám záleží na vašich objednávkach. Je to jeden z dielikov obrovskej skladačky, vďaka ktorej vás zákazník odlíši od konkurencie a zapamätá vašu značku. 

Prečo si dať pozor na odber minimálneho množstva?

Dávali ste si naceniť minimálny objem potlačených škatúľ či papierových tašiek? Pre začínajúci eshop alebo kamenný obchod je táto položka v rozpočte privysoká, keďže rozbiehajúce podnikanie zhltne množstvo peňazí. A to nielen za samotný tovar, ktorý držíte na sklade, ale aj legislatívne náležitosti, ktoré musíte dodržať pred začiatkom predaja. Dopredu odhadovať počty objednávok v prvých týždňoch môže byť veľmi riskantné, najmä pri optimistických tipoch sa viete popáliť a financie vám budú chýbať na iné, častokrát neočakávané, položky.

Ako vyrobiť vlastný obal lacno a v ľubovoľnom množstve?

Položka za personalizovaný obalový materiál môže vyskočiť na nemilú čiastku vďaka odberu minimálneho množstva, to však neplatí pri tlačení obalov svojpomocne. Lacnejšou variantou je nechať si vytvoriť pečiatku s vlastným logom či odkazom pre kupujúcich. Pri troche zručnosti si viete potlačiť stovky škatúľ za cenu jednej pečiatky. V budúcnosti vás čaká iba výmena podušky na pečiatke, pokiaľ príde k jej opotrebeniu. Pozrite sa na to, ako sme tvorili logo pre značku Harnessky, pre ktorú sme tentoraz vyrobili design pečiatky na baliace škatule.

Na čo si dať pozor ?

Pri výbere pečiatky je potrebné zvážiť aj materiál, ktorý chcete potláčať. Lesklé povrchy ťažšie schnú a v niektorých prípadoch sa rozmazávajú aj po hodinách odpočinku, keďže atrament nevsiakne, ale drží sa na povrchu.

Pri výbere pečiatky netreba šetriť. Ponúkame vám prehľad našich skúseností, vďaka ktorým bude krabica s vlastnou potlačou jednoduchou a cenovo dostupnou záležitosťou:

drevené veľkoformátové pečiatky

+
Cena je priaznivejšia než pri samonamáčacích pečiatkach.


Práca s nimi je náročná a špinavá. Niekedy je atramentu priveľa, niekedy primálo. Odtlačok nikdy nie je perfektný, pričom atrament sa dostáva aj na plochy, ktoré by sa nemali odtláčať, a tak v okolí pečiatky sú častokrát fľaky z atramentu.
Časté namáčanie vankúšika, ktorý vysychá.
Neosvedčili sa pri tlači na kartónové krabice, keďže ich povrch je jemne vlnitý. Aj pri rôznych úrovniach prítlaku a namáčania sme nedokázali dosiahnuť požadovaný odtlačok.
Pri nízkogramážovom papieri je potrebné dať pozor na presiaknutie atramentu (na druhú stranu papierovej tašky.)

samonamáčacie veľkoformátové pečiatky


Cena je vyššia než pri klasických drevených pečiatkach.

+
Práca s nimi je jednoduchšia. Nezanechávajú atramentové fľaky.
Nie je potrebné namáčanie vankúšika, keďže sú samonamáčacie.
Typ Modico 14 sa osvedčil aj pri tlači na kartónové krabice. Odtlačok pri tlaku 3 sekundy je taký, ako sme si predstavovali.

Sledujte nás na Instagrame a Facebooku!

Máte záujem o grafický návrh pečiatky?

Ak máte záujem o grafický návrh pečiatky alebo o iné grafické práce, kontaktujte nás telefonicky alebo emailom. Tešíme sa na spoluprácu!